ROarmy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ROarmy

forumul oficial al clanului ROarmy
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Dani

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator




Dani Empty
MesajSubiect: Dani   Dani Icon_minitimeMar Iul 21, 2009 7:21 pm

Id software si aliatii lor au adoptat o politica paguboasa pentru jucatorii de ET Wolfenstein vechi.
ATENTIE!!
Toti cei care isi reinstaleaza et-ul daca nu isi salveaza et-ul instalat pe un cd sau alt mijloc de salvare nu o sa se mai poata conecta prin browserul serverului deoarece apare eroarea la o noua instalare:
You have an invalid GUID. This might be a temporary problem, and you should try reconnecting.
Problema a fost semnalata de mai multi membrii ai clanului si apare la toti care isi instaleaza wolfensteinul pe curat.
Suspectez ca aceasta se datoreaza politicii id software care urmeaza sa lanseze in August wolfenstein 2009.
Mentionez ca cerintele hardware ale noului joc vor solicita sigur o upgradare. Deci jocul mai merge numai in urmatorul caz:
Se salveaza wolfensteinul (dosarul unde a fost instalat, de obicei in program files) acolo avand si guid pb si guid et. O incercare de a inlocui intr-o instalare noua numai guidul, nu va functiona, am incercat eu toate posibilitatile. Toata aceasta magarie este trecuta sub tacere de toate partile si ca urmare a acestui fenomen iubitorii de wolfentein et vechi se vor autoexclude incet-incet la o noua reistalare de et.
Incet-incet browserele suspectez ca vor fi tot mai goale. Cei care actualmente joaca pot sa previna asta prin salvarea descrisa mai sus.
Deci, inca odata, cei care isi instaleaza wolf et pe curat, nu se vor mai putea conecta prin browser la servere si daca se vor putea conecta prin ip atunci toate informatiile de xp si altele nu se vor mai salva.
Atat am observat noi pana acum.
Puteti veni cu reply, puteti verifica si daca se schimba situatia anuntati-ma. Ajutam pe toti iubitorii de ET pe vechi.
Exista solutii care le vom posta in urmatoarele anunturi la aceasta rubrica.
Sus In jos
cleo




Mesaje : 4
Data de înscriere : 07/07/2009

Dani Empty
MesajSubiect: Re: Dani   Dani Icon_minitimeMier Iul 22, 2009 10:49 am

Despre politica ID software n-am citit nicaieri, chiar daca este tinuta sub tacere tot s-ar fi aflat ceva. ET este destul de vechi ca sa nu mai primeasca atentie din partea lor si odata cu lansarea noului Wolf vor migra la inceput destui.
De regula, invalid guid error tine de comunicarea cu srv de pb.
Intr-o discutie de pe splash damage forum se mentioneaza faptul ca evenbalance a avut ceva probleme zielele trecute (nici site-ul nu mergea) asa ca este posibil sa fie doar o problema de la ei, temporara.

http://www.splashdamage.com/forums/showthread.php?t=18265&s=c8a1acf2b40b16639eaa8d45774c217e
Sus In jos
cleo




Mesaje : 4
Data de înscriere : 07/07/2009

Dani Empty
MesajSubiect: Re: Dani   Dani Icon_minitimeMier Iul 22, 2009 10:56 am

Si inca un link de pe alt forum , se pare ca a fost o problema a celor de la evenbalance, poate iar si-au bagat coada cei de la netCoders Very Happy

http://www.pbbans.com/forums/index.php?showtopic=97280&mode=threaded

Oricum se stia deja ca ca suportul de pb pt ET este aproape de sfarsit, adica nu vor mai acorda importanta si update-urile vor fi din ce in ce mai rare.
Sus In jos
cleo




Mesaje : 4
Data de înscriere : 07/07/2009

Dani Empty
MesajSubiect: Re: Dani   Dani Icon_minitimeMier Iul 22, 2009 11:00 am

Si alt link :

http://www.crossfire.nu/?x=forum&mode=item&id=28193


PS: unde este butonul de edit ? Dani 249281
Sus In jos
Phantom
Admin
Phantom


Mesaje : 126
Data de înscriere : 13/03/2009
Varsta : 38

Dani Empty
MesajSubiect: Re: Dani   Dani Icon_minitimeMier Iul 22, 2009 1:04 pm

in postarea ta ..dreapta sus cleo Dani 372233
Sus In jos
https://roarmy.catsboard.com
Vizitato
Vizitator




Dani Empty
MesajSubiect: Re: Dani   Dani Icon_minitimeJoi Iul 23, 2009 9:36 am

Rezolvarea acestei erori am postat-o tot la noi pe forum la acelasi topic.
Dani si copy paste...
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Dani Empty
MesajSubiect: Re: Dani   Dani Icon_minitimeJoi Iul 23, 2009 9:41 am

ideile lui..
Sus In jos
RA|Sticky

RA|Sticky


Mesaje : 12
Data de înscriere : 17/06/2009
Varsta : 30
Localizare : Arad

Dani Empty
MesajSubiect: Re: Dani   Dani Icon_minitimeJoi Iul 23, 2009 12:51 pm

Dani 950719 Dani 108788 Dani 790382 Dani 128946 Dani 48736 Dani 35110 Dani 998632 Dani 793149
Sus In jos
Continut sponsorizat





Dani Empty
MesajSubiect: Re: Dani   Dani Icon_minitime

Sus In jos
 
Dani
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Dani
» problema cu falx

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROarmy :: index :: discutii libere-
Mergi direct la: